Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus komanda tarptautiniame tarpmokyklinės strateginės partnerystės vizite Estijoje “My World In the Drop of Water” (Erasmus+)

Šiuo metu Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus sėkmingai vykdo tarptautinį tarpmokyklinės strateginės partnerystės  Erasmus+ projektą “My World in the Drop of Water”. Projekte dalyvauja šešios Europos šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Nyderlandai, Portugalija ir Turkija. Projektą koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Ponomariovienė ir direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Ernesta Smalinskė.

Pagrindinis projekto dalyvių uždavinys – aktualizuoti tiek geriamo vandens, tiek vandens telkinių svarbą ir atskleisti būdus, įgalinančius žmones veikti tvariai ir atsakingai. Projekto dalyviai kuria inžinerinį įrenginį, kurio pagalba bus imami mėginiai iš vandens telkinių ir atliekami vandens tyrimo procesai.

2017 m. gruodžio mėn. 11-15 dienomis visų šalių mokinių ir mokytojų komandos vyko į Estiją – į Pärnu mieste įsikūrusią Koidulos gimnaziją.  Vilniaus Gedimino technikos inžinerijos licėjaus komandą sudarė keturi konkurso būdu atrinkti mokiniai: Lukas Barauskas (IIa), Eimantas Radzevičius (IIa), Greta Blochinaitė (Ib) ir Vincas Žičkus (IIIb), bei dvi mokytojos –  biologijos mokytoja Edita Lukšaitė ir anglų k. mokytoja Lina Švilpienė.

Visą savaitę mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo galimybes įvairiose projekto  veiklose. Pirmąją dieną projekto dalyviai pradėjo susitikimu Pärnu Koidula gimnazijoje. Trumpos ekskursijos metu susipažino su edukacinėmis erdvėmis; vėliau dalyvavo 3D modelių kūrimo dirbtuvėse, kur ne tik ugdė savo inžinerinius gebėjimus, bet ir turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje. Antrąją vizito dieną Erasmus+ projekto dalyviai lankėsi MEKTORY – Talino technologijų universiteto verslo ir mokslo centre, kuriame gimsta ir auga mokslinės idėjos, tampančios verslo projektais. Universiteto laboratorija pakvietė mokinius susipažinti ir išbandyti vandens kokybės tyrimo metodus ir įrangą. Po pietų projekto dalyviai ne tik apžiūrėjo kalėdines nuotaikos kupiną Talino senamiestį, bet ir pakankamai neblogai su juo susipažino atlikdami „foto medžioklės“ užduotis, taip pat apsilankė įspūdingame LENNUSADAM – Estijos jūros transporto muziejuje. Trečiadienis Pärnu Koidula gimnazijoje – darbinga diena. Ryte projekto Erasmus+ dalyviai gilino gamtos mokslų žinias Estijos moksleivių organizuotose chemijos ir biologijos dirbtuvėse. Po pietų, visų šalių atstovai pristatė kuriamo vandens įrenginio prototipus, dalyvavo projektinėje veikloje – kūrė vaizdo dienoraščius. Ketvirtąją vizito dieną projekto dalyviai susipažino su mineralinio vandens išpilstymo įrengimais Häädemeeste mineralinio vandens gamykloje. Vėliau, lankėsi Luitemaa gamtos rezervate – Rannametsa Tolkuse pelkėse, susiformavusiose po ledynmečio atsitraukus jūrai. Dalį maršruto dalyviai įveikė per užšalusią pelkę avėdami sniegbačius – jais avint apsaugoma pelkių augmenija ir batai išlieka sausi! Tai turbūt aktyviausia diena iš visų! Penktoji diena, nors paskutinė ir dėl to liūdna, vis tik buvo pilna veiklos. Paskutiniąją vizito Pernu dieną projekto dalyviai susipažino su medicininių prietaisų taikymu Koidula gimnazistų organizuotuose užsiėmimuose; tarptautinėse grupėse apžvelgė ir pristatė vizito veiklas ir rezultatus. Nuo pat ryto mokiniai kruopščiai dirbo prie vaizdo dienoraščių ir projektų baigimo. Atėjus popietei visi dalyviai gavo dalyvavimo veiklose sertifikatus, vaišinosi saldumynais bei rašė vieni kitiems laiškelius su palinkėjimais. Deja, savaitė pralėkė labai greitai.

Projektas buvo puiki galimybė įgyti naujos patirties ne tik dalyvaujant akademinėse veiklose, bet ir gyvenant estų šeimose, kurios labai laukė atvykstančių svečių. Paklausti lietuvių mokiniai apie šeimas bei kitų šalių mokinius atsiliepė labai teigiamai. ,,Mane nustebino žmonių svetingumas ir draugiškumas. Į savo šeimą buvau priimtas labai maloniai.“ – teigia IIa klasės mokinys Lukas Barauskas. ,,Nepaisant to, kad mano šeimyna nekalbėjo angliškai, buvau priimtas labai svetingai. Atvykėliai iš kitų šalių taip pat buvo labai socialūs tad neteko sėdėti nieko neveikiant.” – Vincas Žičkus (IIIb kl.). Eimantas Radzevičius (IIb kl.) apie visą išvyką: ,,Kelionė buvo įdomi, sukėlė daug gerų emocijų, sudomino, paskatino dalyvauti ir plėsti žinias. Pakeitė nuomonę į gyvenimą šeimose. Džiaugiuosi pasinaudota galimybe.” „Man toks projektas buvo pirmasis. Džiaugiuosi, kad išmokau daug naujų dalykų, įgijau naujos patirties, susiradau naujų draugų, pamačiau šiek tiek Estijos. Pasibaigus pirmajai dienai pagalvojau: ,,Niekas neprilygs šiai dienai”, tačiau klydau, nes kiekviena diena pranokdavo praėjusią. Išvažiuoti buvo labai liūdna, norėčiau dar kada nors ten apsilankyti. Tačiau esu patenkinta savo pastangomis dalyvauti šiame projekte ir dar labiau džiaugiuosi rezultatais!” – Greta Blochinaitė (Ib kl.).

Išgyventos patirtys ir įspūdžiai, mintys, kylančios jau po to įrodo, kad tokie projektai yra puikūs ir suteikia daug naudingų žinių, ugdo tam tikrus gebėjimus, kompetencijas, leidžia šiek tiek pažinti kitą šalį – jos kultūrą, kai kurias tradicijas, pačius žmones. Mes, jauni europiečiai, išties džiaugiamės Erasmus+ programa ir jos teikiamomis galimybėmis – keliauti, pažinti įvairius kraštus ir tobulėti.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus
Projekto komanda

Skip to content